Zapisz się do newslettera i zyskaj 5% zniżki na pierwsze zakupy *

Czym sprzątać by nie zaszkodzić naszemu kotu a jednocześnie mieć wokół siebie czysto?

co-robic-800x500

Czym sprzątać by nie zaszkodzić naszemu kotu a jednocześnie mieć wokół siebie czysto?

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się środkami czystości i ich toksycznymi właściwościami,. Jak wiemy wiele substancji używanych do produkcji domowych środków czystości jest szkodliwa. Na etykietach mamy specjalne ostrzeżenia aby uważać i zachować odpowiednie środki ostrożności. Są szkodliwe zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt, szczególnie dla kotów.

Z zasady do sprzątania domu stosujemy  preparaty, które zawierają pełno aktywnych substancji chemicznych dlatego sprzątamy w ochronnych rękawiczkach starając się ograniczyć kontakt ze skórą oraz ich nie wdychać. A po sprzątaniu dokładnie myjemy ręce.

Kuba i jedzenie z podłogi

Niebezpieczeństwo.

Powiesz mi – Uważam, chowam a kot nie sprząta więc po co ten cały szum.

Ok, nie dotyka środków czystościowych i nie sprząta ale spaceruje po podłodze, wchodzi do wanny, brodzika, zlewu, gdzie my dopiero co wszystko wyczyściliśmy toksycznymi specyfikami. Dla kota jest to bardzo niebezpieczne bo jak wiemy myje się zwilżając łapkę językiem i tym samym zlizuje z niej wszystko co się tam znajduje, toksyczne substancje też. Oczywiście od razu nie rozchoruje się a i oznaki zatrucia też nie wystąpią tak od razu ale powoli i regularnie będzie podtruwany. Jego organizm powoli stanie się podatny na różne inne choroby bo zdecydowanie zmniejszy się jego odporność immunologiczna.

Co robić?

Jest wiele różnych ciekawych rozwiązań, każdy z nas może wybrać to co w jego przypadku będzie najodpowiedniejsze. My postawiliśmy na naturalne kosmetyki i środki czystości marki ToTobi i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Dlaczego ToTobi a nie bardziej znane marki?

Dlaczego ToTobi?

Jest kilka dlaczego. Po pierwsze, za marką ToTobi stoją osoby, których miłość, bliskie relacje ze swoimi pupilami doprowadziła do stworzenia 100% naturalnych kosmetyków dla zwierząt i innych preparatów czystościowych. Nie dość, że skutecznie czyszczą i dbają skórę zwierzęcia to jeszcze wnoszą naturalny zapach świeżości.

I jeszcze dlaczego?

  • Po drugie, mają prostą formułę, są wegańskie i przyjazne dla Ziemi i ludzi.
  • Po trzecie, zrobione w Polsce.
  • Po czwarte, nie są testowane na zwierzętach.

To nie wszystkie dlaczego, czasami jest tak, że po prostu wiesz. Tak było u nas. Zakochaliśmy się na 200%, tak bardzo, że mamy w naszym sklepie całą gamę produktów ToTobi.

Zainteresowaliśmy Ciebie? Zajrzyj do działu Pielęgnacja i czystość.

Oczywiście poza gamą produktów marki ToTobi są inne też bardzo ciekawe i dobre rozwiązania.

orzechy piorące
zdjęcie : Canva Pro

Inne rozwiązania.

To co byśmy polecili to np. orzechy piorące. Są naturalne i od setek lat stosowane jako środek czyszczący. Do czyszczenia używane są łupiny orzecha drzewa z rodziny mydleńcowatych rosnącego w Azji. Swoje właściwości czyszczące zawdzięczają zawartości saponin. Saponiny to naturalne związki chemiczne obniżające napięcie powierzchniowe roztworów wodnych, czyli działają jak detergenty. Całkowicie biodegradowalne.

Mydlnica lekarska
zdjęcie: Canva Pro

Podobne działanie wykazuje nasza polska Mydlnica lekarska. Roślina występuje naturalnie na nizinnych terenach Polski. W Mydlnicy liście zawierają saponiny. Stosowana była już w starożytności. Jest zupełnie nietoksyczna. Świetnie radzi sobie z plamami, osadami, tłuszczem. Używana jest do produkcji naturalnych szamponów dla alergików.

A może parownica lub mop parowy.

Bardzo chwalonym rozwiązaniem na forach dla kociarzy są parownice i mopy parowe. Wystarczy woda z kranu aby umyć i odkazić każdą powierzchnię. Na brud i zanieczyszczenia działa pod ciśnieniem gorąca i przesuszona para wodna. I do tego dobrze działa.

I tak naprawdę to chyba wszystkie rozwiązania, które z czystym sumieniem możemy polecić.

A może Wy macie inne dobre rozwiązania? Podzielcie się w komentarzu.

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


pl_PLPolish