Zapisz się do newslettera i zyskaj 5% zniżki na pierwsze zakupy *

Czego potrzebuje kot domowy aby był szczęśliwy?

Glowny-czego-potrzebuje-kot-domowy-aby-byl-szczesliwy-800-500

Czego potrzebuje kot domowy aby był szczęśliwy?

Nie od dziś wiadomo, że zbyt silny i lub przewlekły stres może powalić najbardziej odporną jednostkę i w prostych krokach doprowadzić do zaburzeń lękowych oraz silnej depresji.

Nasze koty domowe są bardzo wrażliwe i chociaż wydają się odważne to w rzeczywistości są bardzo lękliwe. Mimo, że w naturalnym środowisku są drapieżnikami to również, o czym należy pamiętać, są również ofiarami i aby przetrwać muszą być bardzo czujne i ostrożne. Dlatego też nie lubią zmian. Instynkt kota każe mu budować stabilne i pewne terytorium takie w którym będzie mógł czuć się bezpiecznie i pewnie.

Czego potrzebuje kot domowy aby był szczęśliwy?

Rytuały

Możemy mu w tym pomóc. Wystarczy, że będziemy zachowywać stałą porę karmienia, zabawy i wychodzenia, jeżeli jest kotem wychodzącym. Nie zmieniajmy mu co chwilę karmy, miejsca karmienia i miejsca na wodę, w kuwecie niech też będzie ten sam rodzaj żwirku, a na pewno nam podziękuję za to swoim dobrym samopoczuciem.  

Czego potrzebuje kot domowy aby był szczęśliwy?

Remont, przeprowadzka

Przed nami jest remont i czeka przeprowadzka i jako świadomi potrzeb naszych kotów opiekunowie już teraz powoli, stopniowo do tej ogromnej zmiany ich przygotowujemy. Zaczniemy od nowego większego drapaka, który będzie kupiony dużo wcześniej. I aby czuli się bezpiecznie postawimy go przy obecnym, a potem obydwa pojadą z nami do nowego miejsca. Dopiero jak zauważymy, że już się zaaklimatyzowali, mają swoje nowe rytuały i rutynowo przebiega ich dzień usuniemy stary drapak.

Dmuchanie na zimne.

Mamy w zapasie dyfuzor i feromony, gdyby okazało się, że nasze starania nie całkiem się sprawdziły.

Dlaczego tak chuchamy na zimne? Bo już raz byliśmy mało ostrożni, chcieliśmy za szybko. Wprowadzając Klarę do domu, gdzie byli już Kacper i Kuba. Zrobiliśmy to zbyt pośpiesznie co doprowadziło do silnego stresu u Kuby i także u Klary. Uspokojenie ich trwało bardzo długo bo ponad miesiąc a taka prawdziwa zażyła wzajemna akceptacja wystąpiła znacznie później. Dlatego teraz bardzo uważamy i liczymy się z ich różnymi osobowościami, różnym temperamentem oraz samopoczuciem.

Widzisz, koty przeważnie boją się rzeczy nowych i nieznanych, szczególnie tych, które pojawiają się na ich terytorium, w ich otoczeniu nagle i niespodziewanie. To, czego naprawdę kot potrzebuje, nie jest wcale takie skomplikowane!

My też przecież lubimy przewidywalność i rutynę w naszym życiu.

Jeżeli chciałbys dowiedzieć się więcej na naszej trójce , czyli Klarze, Kubie i Kacprowi to zajrzyj tutaj

czego potrzebuje kot domowy aby był szczęśliwy

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


pl_PLPolish